78167

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


J.P. (193.179.175.210) --- 4. 1. 2014
Re:

Příteli Polášku, trochu moc básníš. Včelstvo, či jeho sílu, neudělá mladý silný včelař a narvaných 20 i více kg sacharozy. Je to úplně stejné, jakoby jsi se ty sám krmil jen rohlíkama, co z tebe za nějaký čas zbyde. Jen sadelnatá nemocná koule, která se pomalu, ale jistě loučí se životem. Včelstvo ke svému zdárnému životu potřebuje také nemalé množství pylu. Když tento neni, tak nemohou být včely. Plodiny, které ho daly tolik, že si včelstva vytvořila během kratičké doby jeho zásoby, se dnes nepěstují. Ty řeči, že zemědělství naše včely potřebuje, jsou s prominutím velké kraviny. Již jsem to zde ventiloval, že téměř dvě desetiletí, jsem neviděl včelu obalenou žlutým pylem. Na dvou arech mé slunečnice, bylo více hmyzu, než na třiceti hektarech řepky.

J.P.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 63305


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Sroll Josef (e-mailem) --- 6. 1. 2014
RE:

Pylové snůšky velice závisí na tom, jaké je zemědělství v dané oblasti. Tam, kde jsou lány monokultur až na horizont do rozkvětu nic není a po sklizni se objeví nekonečná plocha oraniště, na které také nic není. Já mám včely v podhůří Krkonoš, kde jsou pastviny, lesy s velmi členitými okraji a louky. Když na loukách rozkvetou pampelišky (smetanka lékařská), tak jsou vidět velké žluté plochy a je velká pylová snůška. Odběrem pylových desek v té době částečně tlumím rojovou náladu. Před podletním krmením je vracím do úlů a včelstva jdou pak silná do zimy. Jinak je v takové oblasti vždy něco kvetoucího, okraje lesů jsou neobdělávané, louky se sice sečou těsně "před rozkvětem", ale vždy tam něco před kosením kvete, není to monokultura. Jarní snůška nestojí za řeč, čekám vždy až na medovici, která rozhodne o úspěšnosti roku. Pokud chceš vidět žluté včely(obalené pylem, ne nějaké vlašky), tak se přijď na jaře podívat k mému včelínu.
Pepa

-----Original Message-----
From: vcely-bounces/=/v.or.cz [mailto:vcely-bounces/=/v.or.cz] On Behalf Of J.P.
Sent: Saturday, January 04, 2014 7:24 PM
To: Včelařský mailing list
Subject: Re:

Příteli Polášku, trochu moc básníš. Včelstvo, či jeho sílu, neudělá mladý silný včelař a narvaných 20 i více kg sacharozy. Je to úplně stejné, jakoby jsi se ty sám krmil jen rohlíkama, co z tebe za nějaký čas zbyde. Jen sadelnatá nemocná koule, která se pomalu, ale jistě loučí se životem.
Včelstvo ke svému zdárnému životu potřebuje také nemalé množství pylu. Když tento neni, tak nemohou být včely. Plodiny, které ho daly tolik, že si včelstva vytvořila během kratičké doby jeho zásoby, se dnes nepěstují. Ty řeči, že zemědělství naše včely potřebuje, jsou s prominutím velké kraviny.
Již jsem to zde ventiloval, že téměř dvě desetiletí, jsem neviděl včelu obalenou žlutým pylem. Na dvou arech mé slunečnice, bylo více hmyzu, než na třiceti hektarech řepky.

J.P.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 63324


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu